Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W niedzielę, 25 marca w budynku OSP w Sieradowicach odbyło się szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W spotkaniu uczestniczyły dzieci, które miały możliwość poznać pracę Strażaków ochotników niemalże od „podszewki”.

Podczas wydarzenia, przybyli goście mogli zobaczyć sprzęt, pojazdy, którymi na co dzień posługują się w swojej pracy strażacy. Największą frajdą dla najmłodszych okazał się być wóz strażacki oraz syrena, którą dawniej wykorzystywano do alarmowania Mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Inicjatorami wydarzenia byli Druhowie z OSP w Sieradowicach oraz Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba. Podczas spotkania przybyłym dzieciom, a także ich rodzicom, Strażacy OSP zaprezentowali prawidłowe wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (potocznie zwanej sztucznym oddychaniem). Dodatkowo goście mogli zobaczyć specjalnie przygotowane na tę okoliczność filmiki instruktażowe, które mają ukazać prawidłowe reakcje i zachowanie podczas niebezpiecznych sytuacji, które mogą nas spotkać w codziennym życiu. Jak mówi Tomasz Kita, Druh OSP Sieradowice: - to bardzo istotne żeby również najmłodsi zapoznawali się z zasadami bezpieczeństwa, a także żeby w każdej chwili mogli odpowiednio zareagować.

Na koniec spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali od Organizatorów opaski odblaskowe z logo OSP, których zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na ciemnych, nieoświetlonych drogach. Jak zapowiadają Strażacy, kolejne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa zorganizowane zostanie już najprawdopodobniej w wakacje.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech