Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W niedzielę, 18 marca w hali sportowej w Zespole Szkół im. Oddziału AK "Wybranieccy" we Wzdole Rządowym odbył się turniej piłki nożnej na rzecz ciężko chorego mieszkańca gminy Bodzentyn, 7-letniego Mikołaja Miernika z Wiącki.

Mikołaj urodził się 1 grudnia 2011 r. Do czasu rozpoznania choroby był komunikatywny, uśmiechniętym dzieckiem. Aż do momentu pobytu w szpitalu, gdzie rozpoznano nieoperacyjnego guza pnia mózgu. Po 9 miesięcznym leczeniu – walce z nowotworem stan Mikołaja się bardzo pogorszył. Obecnie przebywa w szpitalu i czeka na kolejną chemioterapię. Jedyną szansą na uratowanie życia chłopca jest bardzo kosztowne leczenie poza granicami naszego kraju.    

Organizatorami wydarzenia byli radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bodzentynie: Patryk Ślusarczyk i Kamil Dulęba. Do pomocy włączyli się ich koledzy.  

Ze względu na to, że inicjatorzy turnieju są wiernymi kibicami kieleckiej Korony od razu przyszedł im do głowy pomysł zorganizowania wydarzenia sportowego na terenie Gminy Bodzentyn w ramach pomocy. W organizację włączył się także Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie: - Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie nie są obojętni na pomoc potrzebującym. Od dłuższego czasu w naszej gminie organizowane są różne wydarzenia mające na celu pomoc Mikołajowi. Im więcej osób zaangażuje się w pomoc, tym większa szansa, że chłopiec wróci do zdrowia.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn w tym zespół, którego powstanie zainicjowali radni MRM „FC Wschód’ oraz zespół pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie: - Bardzo się cieszę, że poprzez sport i mój udział w turnieju mogę nieść pomoc dla osoby, która bez dwóch zdań bardzo jej potrzebuje – mówi Wojciech Furmanek, sekretarz UMiG w Bodzentynie, który brał czynny udział w rozgrywkach.

Sędzią meczów był Pan Mirosław Rubinkiewicz, jeden z trzech najlepszych trenerów w powiecie kieleckim według Plebiscytu Sportowego „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017”.

Od samego początku turniejów zawodników turnieju do sportowej walki zachęcała licznie przybyła publiczność. Rywalizacja przebiegała w świetnej atmosferze i duchu fair-play.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna AKS Wzdół, drugie „Czarni Stąporków”, zaś trzecie FC Wschód. W czasie turnieju wytypowano najlepszego bramkarza, którym okazał się być Piotr Chrzanowski oraz najlepszego strzelca – Dominika Chrzanowskiego. Obaj panowie są członkami drużyny AKS Wzdół.

Pamiątkowe puchary i statuetki wręczył zwycięzcom Burmistrz Dariusz Skiba. Hasło przewodnie turnieju brzmiało: „KIEDYŚ KRZYKNIESZ RAZEM Z NAMI, WALCZYSZ MIKOŁAJ”.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tej pięknej inicjatywie mającej na celu zachęcić do pomocy ciężko choremu Mikołajowi.

Wszyscy, którzy chcieliby ofiarować chłopcu pomoc, proszeni są o dobrowolne wpłaty na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” na numer rachunku: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 tytułem: „1371 pomoc dla Mikołaja Miernik”. Można również przekazać 1 procent podatku: KRS 0000382243, cel szczegółowy: „1371 pomoc dla Mikołaja Miernik”.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech