Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W poniedziałek, 12 marca Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podpisał umowę na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Wilków, łączącej Krajno Zagórze z Wilkowem. To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Gminy Bodzentyn.

Już niebawem kierujący z Wilkowa do Krajna Zagórze pojadą nowo przebudowaną drogą o łącznej długości 582,20 mb i szerokości 5 m, dzięki środkom pozyskanym z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019: Ogromnie się cieszę, że po trzech latach pracy nad regulacją działki gminnej pod tę drogę, wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z otrzymaniem pozwolenia na budowę oraz przygotowaniem wniosku na dofinansowanie udało nam się doprowadzić do pozyskania środków rządowych, jak również wyłonić w drodze przetargu wykonawcę, który w najbliższym czasie zrealizuje to przedsięwzięciemówi Burmistrz Dariusz Skiba.

Cieszą się także sami mieszkańcy. Dotychczas droga wcale nie spełniała swojej funkcji. W żaden sposób nie była utwardzona, co uniemożliwiało mieszkańcom bezpieczny i komfortowy przejazd – po przebudowie wszystko się zmieni, powstaną pobocza i zjazdy. Wyremontowany zostanie przepust przy drodze gminnej i powiatowej, wybudowany zostanie rów ziemny otwarty oraz kryty, wzmocnione zostaną dno i skarpa rowu płytami ażurowymi.

W okolicy, gdzie przebiegać będzie nowa asfaltowa droga znajdują się piękne tereny pod zabudowę jednorodzinną. Obecnie nikt nie chce mieszkać w miejscu, gdzie nie możliwości bezpośredniego dojazdu do swojej nieruchomości asfaltową drogą. Po przebudowie najprawdopodobniej wiele osób zdecyduje się na wybudowanie domu właśnie w tym miejscu. Ponadto droga upłynni ruch turystyczny pomiędzy dwiema bardzo istotnymi dla regionu atrakcjami - zbiornikiem wodnym w Wilkowie, a Parkiem Miniatur i Rozrywki w Krajnie.

Ze względu na odpowiednio przygotowany wniosek, Gmina Bodzentyn środki na przebudowę drogi Wilków - Krajno Zagórze pozyskała bezpośrednio po złożeniu i weryfikacji wniosku przez komisję: Pieniądze z rządowego programu chciała pozyskać także Gmina Górno na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej Krajno-Parcele – Krajno Pogorzele – Wilków w miejscowości Krajno Zagórze. Niestety, wniosek z powodu niespełnienia wymogów formalnych dwukrotnie został odrzucony przez komisję. Warunkiem połączenia Wilkowa z Krajnem jest wykonanie przez Gminę Górno odcinka drogi gminnej w granicach administracyjnych tejże gminy. – twierdzi Wojciech Kózka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie.

Łączny koszt gruntownej modernizacji drogi w Gminie Bodzentyn wyniesie 642 775,98 zł brutto, prace wykona firma BUDROMOST.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech