Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie 7 marca podpisano umowę z wykonawcą na przebudowę 5 dróg gminnych. Nowe drogi wykonane zostaną w Kamieńcu, Świętej Katarzynie oraz we Wzdole Parcele.

Mieszkańcy tych miejscowości wiele lat czekali na nowe drogi. Te, z których obecnie korzystamy wcale nie spełniają swojej funkcji. Najgorzej jest podczas ulewanych dni i na zakończenie zimy, wtedy drogi dosłownie zalewa woda – mówią.

To już niedługo się zmieni. W środę w UMiG w Bodzentynie podpisano umowę z wykonawcą, który zajmie się modernizacją tych dróg. Umowa obejmuje gruntowną przebudowę pięciu dróg na terenie Gminy Bodzentyn. Zmodernizowane zostaną dwie drogi w Kamieńcu, gdzie przebudowa obejmie dodatkowo wykonanie koryta na całej długości asfaltowej drogi, remont przepustu pod drogą oraz wykonanie poboczy utwardzonych kruszywem. Odmienione zostaną także dwie drogi w miejscowości Święta Katarzyna znajdujące się przy ulicy Spacerowej i Świętokrzyskiej. Tutaj również dodatkowo powstaną koryta oraz utwardzone pobocza. Swoje dotychczasowe oblicze zmieni również droga w miejscowości Wzdół Parcele. Dla nas bardzo ważne jest to, aby Gmina Bodzentyn wciąż się rozwijała. To dopiero początek tegorocznych zmian. W 2018 r. na inwestycje Gmina Bodzentyn wyda ponad 21 mln zł – mówi Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba.

Całość drogowej inwestycji wyniesie 886 645,25 zł brutto. Ponad połowa (65,65%) to środki pochodzące z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, pozostała część kwoty pochodzi z budżetu Gminy Bodzentyn.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech