Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

„Z łowiskiem za pan brat” – pod takim tytułem w niedzielne popołudnie (25.02.18 r.) odbyło się spotkanie dla dzieci oraz ich rodziców w świetlicy wiejskiej w Sieradowicach.

Prelekcja miała na celu przybliżenie młodym słuchaczom, czym naprawdę zajmują się myśliwi. Aktualnie kreowany przez media obraz myśliwego pokazany jest w negatywnym świetle. Myśliwy często kojarzy się z człowiekiem, który zajmuje się tylko polowaniem. Zapominamy lub po prostu nie mamy świadomości, iż myślistwo wiąże się z szeregiem obowiązków, o których trzeba pamiętać. Prawdziwy myśliwy to człowiek, który z pasją i zaangażowaniem troszczy się o swoje łowisko, o zwierzęta i przyrodę, która go otacza. Dzieci dowiedziały się podczas rozmowy z nami, jak wygląda dzień z życia myśliwego, który nie tylko dostrzega piękno przyrody, ale przede wszystkim dba o zachowanie bioróżnorodności zwierząt występujących w regionie. To właśnie myśliwy zasiedla na naszych terenach m.in. bażanty, kuropatwy czy zające. Wyjaśniliśmy, jak ważne jest dokarmianie zwierząt w okresie zimowym oraz uświadomiliśmy dzieciom, że one również mogą aktywnie w tym uczestniczyć.   Przybliżyliśmy zgromadzonym często zapomniane już tradycje, kulturę łowiecką, literaturę i kuchnię myśliwską, której można było skosztować na spotkaniu. Dzieci z ciekawością wsłuchiwały się w opowieść i chętnie zadawały pytania. Nie każdy ze zgromadzonych zdawał sobie sprawę, iż to właśnie myśliwi z własnych funduszy dokarmiają zwierzęta, płacą za wyrządzone przez nie szkody, a także wykonują wszelkie prace gospodarcze.

Cieszy nas fakt, że zainteresowanie poruszoną tematyką było duże – zarówno dzieci jak i dorośli, którzy przybyli na spotkanie, wychodzili zadowoleni. Mamy nadzieję na kolejne miłe i edukacyjne prelekcje.


Z myśliwskim pozdrowieniem
DARZ BÓR
Andrzej Sokół
Myśliwy KŁ „Łowiec” nr 2 w Chorzowie

oraz  
Sylwester Kita Myśliwy WKŁ „Jenot” w Kielcach

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech