Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Tegoroczne ferie dla dzieci z Gminy Bodzentyn upłynęły pod hasłem „Kreatywny wypoczynek”. W dwutygodniowym rozkładzie zajęć organizatorzy przewidzieli dla najmłodszych mnóstwo ciekawych i kreatywnych atrakcji.

Ferie w naszym województwie dobiegły końca, jednak uczniowie z Gminy Bodzentyn mają co wspominać. Kalendarz zajęć dla dzieci podczas dni wolnych wypełniony był niemalże po brzegi – o co zadbali organizatorzy MGCKiT oraz MGBP w Bodzentynie. Zajęcia odbywające się w bodzentyńskim Centrum Kultury podczas zimowej przerwy dla dzieci cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wśród przygotowanych atrakcji dla uczestników zajęć znalazły się m.in.: bal karnawałowy, dzień gier planszowych, czy zajęcia plastyczne. Z największym entuzjazmem uczniów spotkały się jednak warsztaty komiksowe podczas, których dzieci mogły szczegółowo zapoznać się z etapami powstawania najlepszych komiksów. Jak twierdzi Marcin Sikorski, Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie: w komiksach najważniejsze i najbardziej wymowne są rysunki. Aby obrazki jak najlepiej odzwierciedlały zawartą w nich treść potrzeba sporo czasu i przemyśleń. Efekt jednak zawsze jest zaskakujący – bo o to właśnie chodzi – dodaje.

Kreatywne zadania to według dzieci i ich rodziców najlepszy pomysł na spędzenie wolnego czasu. Celem przygotowanych zajęć w tym roku było przede wszystkim połączenie nauki i zabawy. Wszystkie zajęcia dla uczestników były bezpłatne.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech