Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Aktualności

Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Gminy Bodzentyn pod adresem:

www.bodzentyn.pl

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-22.
Data publikacji strony internetowej: 2015-06-01.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-08-01.

O dostępności serwisu internetowego mówimy wtedy, gdy wszyscy użytkownicy mają pełny dostęp do jego treści, mogą te treści zrozumieć, a wygodna nawigacja umożliwia logiczną i intuicyjną interakcję z serwisem strony internetowej Gminy Bodzentyn.

W  Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie przeprowadzono samoocenę dostępności cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych Ustawie o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony – Test – European Internet Inclusion Initiative, z którego wynika, że strona internetowa www.bodzentyn.pl spełnia wymagania na dzień 2020-09-22 r. w 86.11%.

Dokłada się starań, aby bieżąco usuwać stwierdzane bariery na stronie internetowej.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna:

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie mieści się pod adresem ul. Suchedniowska 3, 26 – 010 Bodzentyn.


Do budynku prowadzą dwa wejścia:

  1. od strony zachodniej (tj. wejście główne) wchodzi się po schodach;
  2. od strony parkingu wybudowana jest pochylnia dla osób niepełnosprawnych.
    W budynku mieszczą się wszystkie wydziały i referaty jednostki. Sekretariat znajduje się na I piętrze. W siedzibie Urzędu znajdują się również biura osób na stanowiskach samodzielnych. Wewnątrz budynku znajdują się schody. W przypadku braku możliwości poruszania się, wszelkie sprawy można załatwić na parterze budynku, po przywołaniu pracownika merytorycznego przez pracownika Biura Obsługi Interesanta lub można skorzystać ze schodołazu. W pobliżu obiektu, przed głównym wejściem oraz przed wejściem od strony parkingu znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Na miejscu brak dostępnych pracowników znających język migowy. W budynku Urzędu nie ma windy, toalet dla osób niepełnosprawnych, pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  3. do Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzentynie można dostać się przez wejście główne oraz przez wejście od strony parkingu, przy którym wybudowana jest pochylnia. Wewnątrz budynku należy pokonać barierę w postaci dwóch ciągów schodów. Tak jak w przypadku częsci głównej budynku, wszelkie sprawy można załatwic na parterze, po przywołaniu pracownika merytorycznego przez pracownika Biura Obsługi Interesanta lub można skorzystać ze schodołazu.
  4. do Centrum Obsługi Oświaty w Bodzentynie można dostać się od strony parkingu. Do budynku prowadzą schody. Tak jak w przypadku części głównej budynku, wszelkie sprawy mozna załatwić na parterze, po przywołaniu pracownika merytorycznego przez pracownika Biura Obsługi Interesanta lub można skorzystac ze schodołazu.

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:

Zgodnie z obowiązującą od dnia 1 kwietnia 2012 roku ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z usług tłumacza, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w urzędzie, w terminie co najmniej na 3 dni  robocze przed tym zdarzeniem (planowaną wizyta w urzędzie), z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zgłoszenia można dokonać w jednej z następujących form:

• e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• faxem na nr: +48(41) 31-15-114

• listownie (3 dni liczone od dnia otrzymania zawiadomienia przez Urząd)

• telefonicznie za pośrednictwem osoby trzeciej na nr: +48(41) 31-15-010

Koordynator ds. dostępności:

Justyna Cuper

tel. 413115010 wew. 17

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wniosek o zapewnienie dostępności

Akademia Przedsiębiorczości Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie

Akademia Przedsiębiorczości Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie "Nowa Perspektywa Zatrudnienia"

Opublikowano: 19-04-2024, Wyświetlono 10
Akademia Przedsiębiorczości Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie "Nowa Perspektywa Zatrudnienia" ...
Wygraj Koncert 2024

Wygraj Koncert 2024

Opublikowano: 19-04-2024, Wyświetlono 27
Wygraj Koncert 2024 to wydarzenie muzyczne organizowane przez WDK Kielce, które stawia sobie za cel aktywizację i promocję talentów muzycznych z regionu świętokrzyskiego. Wygraj Koncert 2024 • Organizator: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach • Cel: Promocj...
Publikacja uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego pn.

Publikacja uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego pn." Pozyskiwanie artykułów żywnościowych dla najuboższych mieszkańców Gminy Bodzentyn".

Opublikowano: 18-04-2024, Wyświetlono 65
Publikacja uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego pn." Pozyskiwanie artykułów żywnościowych dla najuboższych mieszkańców Gminy Bodzentyn". ...
Mamy Mistrza Polski w Sumo U13

Mamy Mistrza Polski w Sumo U13

Opublikowano: 17-04-2024, Wyświetlono 104
Stanisław Staszewski w kat. 65 kg w dniu wczorajszym wywalczył złoty medal w grupie wiekowej U 13 i tytuł Mistrza Polski, tym samym uzyskał kwalifikację na tegoroczne Mistrzostwa Europy. Wspaniale zawalczyli Piotr Bandura w kat. 40 kg II miej...
Publikacja uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego pn.

Publikacja uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego pn."Cuda-wianki Dąbrowie-festyn rodzinny".

Opublikowano: 16-04-2024, Wyświetlono 200
Publikacja uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego pn."Cuda-wianki Dąbrowie-festyn rodzinny". Komunikat...
OGŁOSZENIE O BEZPŁATNYCH TURNUSACH REHABILITACYJNYCH Z KRUS

OGŁOSZENIE O BEZPŁATNYCH TURNUSACH REHABILITACYJNYCH Z KRUS

Opublikowano: 15-04-2024, Wyświetlono 234
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach informuje, że w okresie wakacji 2024 roku organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rodziców (opiekunów prawnych), z których przynajmniej jedno podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników, urodzone w latac...
IX edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

IX edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

Opublikowano: 15-04-2024, Wyświetlono 165
Trwa nabór zgłoszeń do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, którym bliskie są smaki regionów i dawne receptury, a wyjątkowe potrawy przygo...
Inauguracja IX edycji Kieleckiego Przeglądu Filmów Fabularnych „Historia w filmie”

Inauguracja IX edycji Kieleckiego Przeglądu Filmów Fabularnych „Historia w filmie”

Opublikowano: 15-04-2024, Wyświetlono 170
We wtorek 16 kwietnia 2024 r., o godz. 17.00 w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbędzie się inauguracja IX edycji Kieleckiego Przeglądu Filmów Fabularnych „Historia w filmie”, traktujących o najnowszej histo...
MISTRZOWIE AGRO W GMINIE BODZENTYN

MISTRZOWIE AGRO W GMINIE BODZENTYN

Opublikowano: 15-04-2024, Wyświetlono 191
...
„Nie tylko Ulmowie”

„Nie tylko Ulmowie”

Opublikowano: 15-04-2024, Wyświetlono 268
W cyklu filmowym IPN pt. „Nie tylko Ulmowie” ukazał się odcinek przedstawiający historię związaną z Kielcami. Film „Anna i Sara” opowiada o żonie burmistrza Kielc, z niemieckiego nadania, Annie Bogdanowicz, która pomagała swojej żydowskiej przyjaci...
Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Kielcach z dnia 10 kwietnia 2024 r. o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze województwa świętokrzyskiego

Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Kielcach z dnia 10 kwietnia 2024 r. o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze województwa świętokrzyskiego

Opublikowano: 15-04-2024, Wyświetlono 224
Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Kielcach z dnia 10 kwietnia 2024 r. o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze województwa świętokrzyskiego. &...
Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Kielcach z dnia 10 kwietnia 2024 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa świętokrzyskiego

Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Kielcach z dnia 10 kwietnia 2024 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa świętokrzyskiego

Opublikowano: 15-04-2024, Wyświetlono 199
Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Kielcach z dnia 10 kwietnia 2024 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa świętokrzyskiego.   {unitegallery 142Obwieszczenierada}...
Zapraszamy na spotkanie informacyjne „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego – oferta dla organizacji pozarządowych”

Zapraszamy na spotkanie informacyjne „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego – oferta dla organizacji pozarządowych”

Opublikowano: 12-04-2024, Wyświetlono 526
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich dla Świętokrzyskiego w Skarżysku-Kamiennej, zaprasza na bezpłatne spotkanie inf...
II PUCHAR POLSKI KADETEK I KADETÓW

II PUCHAR POLSKI KADETEK I KADETÓW

Opublikowano: 10-04-2024, Wyświetlono 333
W dniach 05-07.04.2024 r. Hala Miejskiego Ośrodka Sportu w Kielcach gościła blisko 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Zapaśn...
ZARZĄDZENIE NR  33/2024

ZARZĄDZENIE NR  33/2024

Opublikowano: 09-04-2024, Wyświetlono 677
ZARZĄDZENIE NR  33/2024 Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn z dnia 08 kwietnia 2024 r zmieniające treść ogłoszenia stanowiącego załącznik do zarządzenia nr 31/2024 Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn z dnia 03.04.2024 r. w sprawie ogłoszenia ot...

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech