W Bodzentynie w okolicy Rynku Górnego oraz przyległych ulicach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zanotowano kilkanaście przypadków otrucia kotów. Umierają zarówno zwierzęta właścicielskie, jak i bezdomne. Przypadki otrucia zostały potwierdzone przez lekarza weterynarii. Sprawa została skierowana do Policji w Bodzentynie, która obecnie prowadzi dochodzenie. Apelujemy do mieszkańców, aby każdy kto posiada informację w ww. sprawie niezwłocznie zgłosił ją policji.

Informujemy, że zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt – ,,Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

 

UWAGA BODZENTYN KTO TRUJE KOTY W Bodzentynie w okolicy Rynku Grnego oraz przylegych ulicach w cigu ostatnich dwch miesicy zanotowano kilkanacie przypadkw otrucia kotw Umieraj zarwno

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA