W dniu 6 maja 2024 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie odbyła się pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej kadencji 2024-2029, podczas której miało miejsce ślubowanie nowego Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn – Dominika Dudka oraz nowej Rady Miejskiej.

Pierwszą sesję Rady Miejskiej nowej kadencji otworzył radny senior Jan Wilkosz, który pełnił funkcje przewodniczącego rady, do czasu przeprowadzenia wyboru. Sesja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12:00 na sali konferencyjnej urzędu, podczas której nowo wybrani radni odebrali z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Wiesławy Kupis zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie.

W pierwszej sesji nowej rady uczestniczył także ustępujący funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, który podsumował swoją 9-letnia pracę na rzecz naszego samorządu - ,,Na zakończenie pragnę wszystkim podziękować za wszelką okazaną życzliwość do mojej osoby i życzyć nowemu Burmistrzowi zdrowia, dobrej relacji ze współpracownikami i mieszkańcami, świetnych pomysłów na dalszy rozwój naszej gminy i oczywiście realizacji swojego programu wyborczego.” Ustępujący Burmistrz Dariusz Skiba przekazał na ręce obejmującemu funkcję Burmistrza Dominikowi Dudkowi oryginalny Dekret Stolicy Apostolskiej - dokument potwierdzający fakt wyboru Świętego Jana Pawła II, Papieża Polaka, na Patrona przed Bogiem Miasta i Gminy Bodzentyn.

Jednym z najważniejszych punktów posiedzenia było złożenie ślubowania przez Dominika Dudka, obejmującego funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn. Burmistrz w wyborach 2024 uzyskał poparcie 54,72 proc. wyborców. W poprzedniej kadencji był Radnym Rady Miejskiej w Bodzentynie.

Podczas swojego wystąpienia podziękował mieszkańcom za każdy oddany głos. Nowy Burmistrz zapowiedział także plany na najbliższą przyszłość samorządu - ,,Dołożę wszelkich starań, aby ta kadencja była kadencją dla dobra wszystkich mieszkańców, nie tylko dla wybranych osób. Apeluję do radnych, którzy dziś złożą ślubowanie, abyśmy wspólnie pracowali na rzecz dobra naszej lokalnej społeczności.”

Podczas sesji radni wybrali przewodniczącego Rady Miejskiej w Bodzentynie i dwóch wiceprzewodniczących. Na czele Rady stanęła Agnieszka Barcikowska. Na wiceprzewodniczących, Radni większością głosów wybrali Marzannę Borek i Bogusławę Jankowicz.

Skład Rady Miejskiej w Bodzentynie w kadencji 2024 – 2029:

Barcikowska Agnieszka – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie

Borek Marzanna – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie

Jankowicz Bogusława  – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie

Arczewska Renata

Bartkiewicz Dorota

Bzymek Teresa

Cieślik Adrian

Czarnecki Michał

Jasińska Lidia

Krak Stanisław Marek

Pająk Mariusz

Stefańczyk Kamil

Szafraniec Krzysztof

Wilkosz Jan

Wzorek Bogusław

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA