21 marca, podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie naszej szkoły spotkali się, aby pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Organizatorem tego radosnego spotkania pod nazwą „WIOSENALIA” był Samorząd Uczniowski prowadzony przez panią Annę Kozieł. Tak naprawdę to cały tydzień upłynął w wiosennej atmosferze, a uczniowie solidnie przygotowywali się na nadejście tej długo wyczekiwanej pory roku. Począwszy od poniedziałku każdy dzień tygodnia miał swoje hasło przewodnie: poniedziałek to  „DZIEŃ BEZ PLECAKA”, wtorek – „DZIEŃ NA OPAK”, środa – „DZIEŃ ŻABY”, czwartek – „DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI” , piątek – „DZIEŃ SZALONEJ FRYZURY”.

W pierwszym dniu wiosny uczniowie klas I - VIII już od rana gromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Na początku mieli okazję wzięcia udziału w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych, takich jak: skok w dal, rzut woreczkiem do celu, robienie brzuszków,  kręcenie hula–hoop, przeciąganie liny. Następnie chętni uczniowie wystąpili w szkolnym konkursie „Mam Talent”, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności w układaniu kostki Rubika na czas, tańcu, śpiewie i akrobatyce. W kolejnej części  wytypowane z każdej klasy osoby pojedynczo, w parach lub grupach miały możliwość  wykazania się swoimi umiejętnościami w  takich konkurencjach, jak: „Zgaduj zgadula” – rozpoznawanie przedmiotów z zasłoniętymi oczami, „Obieranie warzyw”, „Kalambury plastyczne”, „Krzesła”, „Wykreślanki i krzyżówki”, „Poznaj, co to” – rozpoznawanie owoców po smaku. „Wiosenalia” zakończyły się wspólnym oglądaniem filmu. Tak więc można stwierdzić, że pierwszy dzień wiosny upłynął w naszej szkole pod znakiem zabawy i dobrego humoru.

Magdalena Skrzeczyna

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA