W dniu 19 lipca br. Radni Rady Miejskiej w Bodzentynie podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia zakazu kąpieli nad zalewem w Wilkowie. Zakaz został uprzednio wprowadzony Zarządzeniem Burmistrza w dniu 10 lipca br. Rada podczas dzisiejszej sesji potrzymała tę decyzję.

Tak jak już informowaliśmy, zakaz został nałożony po tym, jak w ciągu kilku ostatnich lat jakość wody w Kąpielisku Wilków była niedostateczna, tzn. że w pobranych przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny próbkach wody występowały bakterie Escherichia coli i Enterokoków, a ich norma była przekraczana kilkukrotnie w ciągu ostatnich czterech sezonów kąpielowych.

Zalew objęty jest całkowitym zakazem kąpieli ze względów bezpieczeństwa.

Sanepid każdorocznie informował samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn o przekroczonych normach dopuszczalnej jakości wody oraz o tym, że kąpielisko może funkcjonować pod warunkiem podjęcia działań mających na celu ochronę zdrowia ludzkiego i poprawę jakości wody, w tym wprowadzenia zakazu kąpieli w danym sezonie kąpielowym albo tymczasowego zakazu kąpieli. Ponadto informował o obowiązku przekazania społeczeństwu informacji dotyczącej jakości wody w kąpielisku w sposób niebudzący wątpliwości co do stwierdzonych zagrożeń.

Poniżej zamieszczamy pismo z Sanepidu oraz odpowiedzi Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn dotyczące podjętych działań służących poprawie jakości wody. Jak można zauważyć, podjęte działania nie przyniosły wymiernego efektu.

 

Gmina Bodzentyn zyskała kolejne odcinki wyremontowanych dróg. Nową nawierzchnię wykonano na łączniku Dąbrowa Dolna - Dąbrowa Górna, łączniku Psary–Stara Wieś - ul. Suchedniowska w Bodzentynie oraz na ul. Słonecznej w Świętej Katarzynie.

W dniu 15 lipca br. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dominik Dudek, Kierownik Referatu Rozwoju Gminy i Ochrony Środowiska Justyna Gawlik, Kierownik Referatu Budownictwa i Zamówień Publicznych Aleksandra Sikora, przedstawiciel Związku Gmin Gór Świętokrzyskich Jarosław Łapka, przedstawiciele wykonawców oraz inspektorzy nadzoru budowlanego dokonali odbioru końcowego dróg.

Przebudowa drogi łączącej Dąbrowę Dolną i Dąbrowę Górną była zrealizowana w ramach inwestycji pn. „ Bezpieczne Góry Świętokrzyskie – budowa infrastruktury służącej wzmocnieniu bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców gmin Związku Gmin Gór Świętokrzyskich” objętej zamówieniem „ Przebudowa dróg na terenie gminy Bodzentyn”. Budowa obejmowała drugi etap inwestycji na brakującym odcinku o długości ok. 720 mb.

Koszt przebudowy drogi Dąbrowa Dolna i Dąbrowa Górna to 369 148,29 zł.

Natomiast w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polki Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 3PGR na realizację inwestycji pn. ,,Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie czterech gmin należących do ZGGŚ na terenie których funkcjonowały PGR – I gmina Bodzentyn wykonała:

  • przebudowę drogi wewnętrznej o długości ok. 775 mb w msc. Psary – Stara Wieś;
  • przebudowę drogi wewnętrznej o długości ok. 233 mb w msc. Świeta Katarzyna ul. Słoneczna.

Całkowita wartość robót budowlanych to 540 660,60 zł (w tym kwota z budżetu gminy to 74 842,60 zł, a pozostała część kwoty pochodzi z dofinansowania do robót budowlanych z Funduszu Polski Ład). 

 

Informacja dotycząca liczby złożonych wniosków o dofinansowanie z programu ,,Czyste powietrze"

 

CzPow informacja

Konkurs ma na celu:
Zainteresowanie uczestników postacią Świętego Jana Pawła II Rozpowszechnianie jego twórczości poetyckiej i nauczania. Propagowanie norm moralnych i etycznych. Zwrócenie uwagi na piękno świata przyrody i piękno wewnętrzne człowieka Pobudzenie kreatywności i rozwój inwencji twórczej.
Zasady konkursu:

Kategorie wiekowe:
do 19 lat od 20 lat

Kategorie prac:
Poezja
Proza
Inspiracja fragmentami twórczości Jana Pawła II:
Prace należy przesyłać do 19 listopada 2024 r. do godz. 12:00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji, w tym pełen regulamin oraz niezbędne formularze zgłoszeniowe, znajdziecie na naszej stronie internetowej http://www.wdkkielce.pl

https://www.wdkkielce.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&submenu=2&menu=2&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=2316


Organizatorzy:
Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach,
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach,
Związek Literatów Polskich Oddział w Kielcach.

 

Pikno plakat a3

Otwarcie wystawy pt. „Siedem twarzy Sergiusza Piaseckiego” odbędzie się w środę 17 lipca 2024 roku o godzinie 12.00 w Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (ul. Święty Krzyż 1, Nowa Słupia). W wydarzeniu weźmie udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki. Zapraszamy serdecznie!
 
Program:
12:00 – 14:00 
  • Otwarcie wystawy „Siedem twarzy Sergiusza Piaseckiego”;
  • Prelekcja dr. hab. Tomasza Balbusa poświęconego postaci Sergiusza Piaseckiego;
  • Zwiedzanie pomieszczeń dawnego więzienia. 
 
Sergiusz Piasecki (1899–1964) – „enfant terrible” i zarazem cudowne dziecko polskiej literatury. Postać o wielu twarzach, często ze sobą niewspółgrających. Chuligan, przemytnik, człowiek kresowego półświatka. Nieprzejednany antykomunista i współpracownik wywiadu II RP. Pisarz, który „narodził się” w skrajnie trudnych warunkach więziennych. Aktywny żołnierz AK-owskiego podziemia podczas II wojny światowej. Osoba, która okres powojenny spędziła na emigracji. Współpracownik pism emigracyjnych, gorący i nieprzejednany przeciwnik reżimu komunistycznego i salonu literackiego w PRL-u. Oponent i polemista Czesława Miłosza po jego ucieczce. W końcu człowiek, który szeroko pojętej publiczności pozwolił się zapamiętać przede wszystkim jako autor brawurowej powieści pt.: „Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy”.
 
Materiały poświęcone Sergiuszowi Piaseckiemu:
 
Artykuł: Marek Jończyk - Sergiusz Piasecki. Żołnierz i pisarz-antykomunista
https://kielce.ipn.gov.pl/kie/aktualnosci/195913,Sergiusz-Piasecki-Zolnierz-i-pisarz-antykomunista.html
 
Dyskusja na IPNtv: „Sergiusz Piasecki (1899–1964). Buntownik, żołnierz, pisarz”
 
Sergiusz Piasecki w cyklu „Portrety” na IPNtv:
 
Sergiusz Piasecki

Dla kogo?
Konkurs dla fotografów nieprofesjonalnych.

Cele konkursu:
Ukazanie piękna ziemi świętokrzyskiej i jej zabytków.
Zainteresowanie świętokrzyskim krajobrazem fotografów z całej Polski i zagranicy.

Warunki i terminy:
Konkurs trwa do 27 września 2024 r.
Zgłoszenia do 27 września 2024 r. do godziny 12:00.
Zdjęcia (.jpg, min. 1200 x 1600 pikseli, max. 2 MB) na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tytuł maila: "Konkurs fotograficzny 'Ach, świętokrzyskie czaruje' 2024"

Wymogi:
Prace wcześniej niepublikowane i nienagradzane.
Bez retuszu i zmiany oryginalnej kompozycji.
Zdjęcia bez znaków wodnych, dat itp.

Ocena i nagrody:
Jury oceni prace w dwóch kategoriach: do 18 lat i powyżej 18 lat.
Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailowo.
Nagrodzone prace opublikujemy na: www.wdkkielce.pl , www.pik.kielce.pl oraz Facebooku.
Wręczenie nagród nastąpi podczas wystawy pokonkursowej.

Informacje:
Osoby niepełnoletnie muszą załączyć pisemną zgodę rodziców/opiekunów.
Zgłoszenie prac = akceptacja regulaminu.

Więcej informacji, w tym pełen regulamin oraz niezbędne formularze zgłoszeniowe, znajdziecie na naszej stronie internetowej http://www.wdkkielce.pl

https://www.wdkkielce.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&submenu=2&menu=2&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=2313

Organizatorzy:
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach
Portal Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego

Konkurs pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF Okręg Świętokrzyski

 

Ach witokrzyskie plakat a3jpg2024

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału w XI Wojewódzkim konkursie plastyczno-fotograficznym „Wolny czas – bezpieczny czas"!

Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych:

Celem konkursu jest promowanie zasad bezpiecznego wypoczynku oraz ukazanie najbezpieczniejszych miejsc i sytuacji do spędzania wolnego czasu. Zapraszamy uczniów z województwa świętokrzyskiego, w tym uczniów z Ukrainy uczęszczających do polskich szkół, do nadsyłania prac plastycznych w dowolnej technice.

Konkurs fotograficzny dla szkół ponadpodstawowych:
Uczestnicy mają za zadanie ukazać bezpieczne miejsca oraz sytuacje uchwycone w kadrze aparatu. Konkurs promuje zdrowy styl życia i uwrażliwia młodzież na zagrożenia cywilizacyjne.

Szczegóły:

Prace plastyczne: termin nadsyłania do 18 października 2024 r. na adres: Wojewódzki Dom Kultury, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce z dopiskiem „Wolny czas – bezpieczny czas".

Prace fotograficzne: termin nadsyłania do 18 października 2024 r. na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Konkurs fotograficzny Wolny czas – bezpieczny czas".

Więcej informacji, w tym pełen regulamin oraz niezbędne formularze zgłoszeniowe, znajdziecie na naszej stronie internetowej http://www.wdkkielce.pl

https://www.wdkkielce.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&submenu=2&menu=2&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=2315


Organizatorzy:
Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach
Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach

 

wolny czas bezpieczny czas 2024jpg plakat

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 90 wydanego o godz. 23:50 dnia 15.07.2024

imgw

KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY BODZENTYN

W związku z wystąpieniem w dniu 14 lipca 2024 r. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w postaci deszczu nawalnego i gradu Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn zwraca się z prośbą do mieszkańców, u których wystąpiły szkody i zniszczenia o niezwłoczne zgłaszanie ich w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie, ul. Suchedniowska 3.

Wniosek zgłoszenia szkody do pobrania w załączeniu.

Ponadto kierujemy serdeczne podziękowania do Strażaków OSP z terenu naszej gminy oraz wszystkich mieszkańców, który pomagali przy usuwaniu szkód spowodowanych burzą.

Wniosek do pobrania (PDF)

Wniosek do pobrania (DOC)

Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem, Biuro Regionalne w Kielcach, wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej, Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach oraz Fundacją Gramy z Tobą, Zakład Aktywności Zawodowej - Manufaktura Pietraszki w Kielcach mają zaszczyt zaprosić na piknik integracyjny połączony z rajdem tandemowym.

Wydarzenie odbędzie się w ramach XXII edycji Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND – Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich 2024, a jego hasłem przewodnim jest: „Dostępność wczoraj, dziś i jutro”.

Planowany termin części integracyjnej to: 19.07.2024 r. – piknik integracyjny w altanach przy Zakładzie Aktywności Zawodowej - Manufaktura Pietraszki w Kielcach (Pietraszki 15, 25-822 Kielce), połączony z rajdem tandemowym wyruszającym z Rynku Kieleckiego (Rynek 1, 25- 520 Kielce). Patronat Honorowy nad wydarzeniem obejmie Pani Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pani Renata Janik.

Podczas regionalnego wydarzenia chcemy uwrażliwiać, edukować, promować idee świata, w którym osoby z niepełnosprawnością nie będą dyskryminowane. Piknik adresowany jest do wszystkich mieszkańców naszego województwa, którzy pragną dowiedzieć się jak funkcjonują osoby z dysfunkcją wzroku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem uprzejmie prosimy o zgłaszanie się pod numerem telefonu: 662 138 600 lub pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem

(Fundacja Szansa dla Niewidomych)

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w WARSZTATACH MUZYCZNYCH, które odbędą się 12.07.2024r. (piątek) od godz. 10:00 w sali Biblioteki Publicznej w Bodzentynie

 

450410966 486876700556476 7821854282890440831 n

Informacje dotyczące naboru (do 31 sierpnia br) znajdują się na stronie powiatu kieleckiego - [LINK]

Wszystkie dokumenty dostępne są pod linkiem - [LINK]

Ju po raz czwarty Powiat Kielecki nada tytuy

Uprzejmie prosimy wszytskich mieszkańców o zapoznanie się z informacją dotyczącą zachowania szczególnej ostrożności przez Beneficjentów chcących przystąpić do Programu Czyste Powietrze.

Informacja do pobrania

 

ogoszenie wfo 2

W związku z planowaną na dzień 21.07.2024 roku akcją Co Za Jazda! Masłów, informujemy, że w tym dniu w godzinach 10.00-13.00 mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym.
Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1550506125496780/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A

post fb czj 9

Zapraszamy na bezpłatne badanie słuchu, 19 lipca br. (piątek) w godz. 8.00 - 12.00 przy Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie (ul. Ogrodowa 2).

Więcej informacji na poniższym plakacie.

image 123650291

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

RSS

feed-image RSS