Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W niedzielne popołudnie, 11 lutego 2018 roku sala Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki  w Bodzentynie wypełniła się po brzegi publicznością.

Wszystko za sprawą wydarzenia, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez cyklicznych w naszej gminie. "Bodzentyńskie Ostatki" zorganizowane po raz szósty to impreza, na której prezentują się wykonawcy z gminy Bodzentyn. Imprezę otworzył Dyrektor Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie - Marcin Sikorski, który powitał wszystkich gości. Następnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta wykonała kilka utworów, które wprowadziły zebranych w nastrój dobrej zabawy. Następnie scena została opanowana przez „Krejzolki”, które od lat śpiewają znane piosenki ubarwione swoimi aranżacjami. Po występie grupy Joanny Szydy, zaprezentowały się niezwykle utalentowane wokalistki, które pod bacznym okiem Marii Paluch, rozwijają swój talent wokalny. Próbkę swojego talentu pokazały: Weronika Winiarska, Natalia Pepaś, Julia Skrzeczyna oraz Oliwia Sikora. Wszystkie występy młodych wykonawców zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po dawce muzyki w wykonaniu młodych artystów przyszedł czas na najliczniejszą grupę artystów z Gminy Bodzentyn, czyli zespoły folklorystyczne. W tym roku na scenie gościliśmy wszystkie zespoły działające w naszej gminie, które bawiły publiczność przez ponad dwie godziny. Swoje programy zaprezentowały : zespół "Furmani", zespół "Świętokrzyskie Jodły", zespół "Wzdolskie Kołowrotki", zespół "Wolanie spod Łysicy", Zespół "Wilkowianie", zespół "Miejska Góra", zespół "Dąbrowa" oraz Zespół "Leśnianie". Znane i lubiane piosenki śpiewała rozbawiona publiczność, a polki i oberki porywały do tańca. Brawom nie było końca.                                                            

Organizatorzy - Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki oraz Samorząd Miasta i Gminy w Bodzentynie zadbali o to, aby podczas wspólnego ostatkowego biesiadowania nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

Impreza zakończyła się podziękowaniami ze strony Burmistrza - Dariusza Skiby oraz  Dyrektora MGCKiT - Marcina Sikorskiego, którzy wręczyli podziękowania kierownikom zespołów, życząc dalszych sukcesów i dziękując za wspaniale przygotowane programy artystyczne.

/MGCKiT

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech