Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Pierwszoklasiści ze szkół Podstawowych we Wzdole Rządowym, Bodzentynie (gdzie obecni byli także uczniowie ze szkoły w Leśnej, Śniadce i Psarach) oraz Świętej Katarzynie gościli 14 grudnia nadzwyczajnego gościa. Podczas trwania warsztatów pn. „Bezpieczne pierwszaki”, które zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kielcach, do drzwi zapukał koziołek SPOKO. Wszyscy uczestnicy prelekcji byli bardzo zdziwieni, jednak wielkiego pluszaka pokochali niemalże od razu.

Na terenie powiatu kieleckiego trwa akcja „Bezpieczne pierwszaki”, która zorganizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Celem prowadzonych warsztatów jest przede wszystkim przekazanie najmłodszym wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas każdych zajęć obecny jest także funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Na przeprowadzonych w szkołach warsztatach obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, który przygotował dla dzieci gadżety odblaskowe oraz słodki upominek.

Bardzo istotnym i wartościowym elementem prelekcji były zajęcia praktyczne, które prowadzone były za pomocą miasteczka samochodowego „autochodzik”. Dzięki temu dzieci mogły poznać znaki drogowe, czy sygnalizację świetlną. Aby jak najwięcej szczegółów zostało zapamiętane przez dzieci, sierżant Joanna Żelezik z KMP w Kielcach prosiła pierwszoklasistów o wykonanie kilku zadań. Dzieci musiały m.in.: bezpiecznie przeprowadzić koziołka SPOKO na drugą stronę ulicy, odpowiedzieć na pytania dotyczące noszenia odblasków, numerów alarmowych, pojazdów uprzywilejowanych, które mogą przejechać na czerwonym świetle, ale muszą zachować wszelkie środki ostrożności, mieć włączoną sygnalizację świetlną i dźwiękową.

Na koniec spotkań Burmistrz Dariusz Skiba oraz członek zarządu Powiatu w Kielcach Józef Szczepańczyk podziękowali wszystkim uczestnikom za uwagę oraz poprosili pierwszoklasistów o rozważne i bezpieczne poruszanie się w miejscach szczególnie niebezpiecznych – przygotowane przez starostwo kołnierze odblaskowe mają sprawić, że dzieci będą widoczne w ciemnych i niebezpiecznych miejscach.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech