Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Zgodnie z „Planem Zasadniczych Przedsięwzięć w Zakresie Pozamilitarnych Przygotowań Obronnych w Gminie Bodzentyn na 2017 rok” i „Planem Szkolenia Obronnego Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie na rok 2017” w dniu 29 listopada 2017 roku w Mieście i Gminie Bodzentyn zostaną przeprowadzone gminne ćwiczenia obronne nt.:

„OSIĄGANIE STANU GOTOWOŚCI OBRONNEJ CZASU KRYZYSU W GMINIE W TYM PRAKTYCZNE ROZWINIĘCIE AKCJI KURIERSKIEJ SIŁAMI BURMISTRZA MIASTA I GMINY”.

Celem ćwiczenia gminnego jest :

 1. Ugruntowanie wiedzy o istocie wyższych stanów gotowości obronnej państwa
  i sposobach realizacji zadań obronnych, zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej.
 2. Wyrobienie i utrwalenie w uczestnikach ćwiczenia umiejętności i nawyków działania zespołowego, w ramach określonych zespołów funkcjonalnych, na rzecz skutecznego kierowania podległymi zespołami i komórkami organizacyjnymi.
 3. Zgrywanie komórek organizacyjnych Urzędu Miasta i Gminy w wykonywaniu zadań wynikających z wprowadzenia stanu gotowości obronnej czasu kryzysu (w tym sprawdzenie sprawności rozwinięcia stałego dyżuru Burmistrza Miasta i Gminy)
 4. Doskonalenie funkcyjnych akcji kurierskiej (kurierów-łączników , kurierów-wykonawców   i kurierów) w wykonywaniu zadań na określonych funkcjach (trening praktyczny).

W ćwiczeniu udział wezmą :

Burmistrz Miasta i Gminy, Sekretarz Miasta i Gminy, Kierownicy wszystkich referatów Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie. osoby zajmujące samodzielne stanowiska Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie, Kierownicy podległych jednostek organizacyjnych :

 1. Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzentynie,
 2. Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie,
 3. Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie,
 4. Centrum Obsługi Oświaty w Bodzentynie,
 5. Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Bodzentynie

oraz Miejsko-Gminny Komendant Związku OSP RP, Komendant Komisariatu Policji w Bodzentynie, skład osobowy Stałego Dyżuru Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, skład osobowy Akcji Kurierskiej Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, skład osobowy Miejsko-Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

                                                       

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn

(-) Dariusz Skiba

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech