Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Niezwykłe osiągnięcie w zbieraniu środków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Bodzentyn. Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie, mieszkańcy i wolontariusze WOŚP, stanęli razem, aby wspólnie wesprzeć szczytny cel. Wydarzenie, które miało miejsce w niedzielę, 28 stycznia br., przyniosło rekordową sumę zebranych środków.

Hasło przewodnie tegorocznego 32. Finału WOŚP, " Płuca po pandemii", kierowało się troską o zdrowie publiczne. Zebrane fundusze mają być przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

Wspólnota gminy Bodzentyn miała okazję wspomóc orkiestrę Jurka Owsiaka na specjalnym wydarzeniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Bodzentynie.

Dzień rozpoczął się od turnieju piłki halowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie, gdzie zespoły rywalizowały ze sobą, prezentując zarówno umiejętności sportowe, jak i ducha rywalizacji. Następnie, o 13.00, odważni miłośnicy morsowania mieli okazję sprawdzić swoją wytrzymałość, zanurzając się w zbiorniku wodnym w Wilkowie.

Oficjalna część impreya rozpoczęła się od wspaniałego występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Bodzentyna, wykonującej Hymn WOŚP i wiele innych utworów. W trakcie całego wydarzenia DJ Twenty One prowadząc zabawy muzyczne wprawiał wszystkich w roztańczenie. Niezapomnianych chwil uczestnikom dostarczył koncert zespołu 7 Stan. Wyjątkowym punktem programu okazał się pokaz umiejętności młodych zapaśników z Zapasy Champions Academy Bodzentyn.

Pomiędzy muzycznymi blokami odbywały się licytacje, podczas których mieszkańcy mieli szansę zdobyć cenne przedmioty przekazane przez lokalną społeczność. Licytację poprowadził Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Andrzejem Jarosińskim i Dyrektorem Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Marcinem Sikorskim. Łączna suma zebrana podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry w gminie Bodzentyn imponuje - wyniosła 31 849,24 złotych, (nie wliczając obcych walutach).

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wsparli tegoroczny finał, w szczególności dziękujemy:  wszystkim darczyńcom, firmom, osobom prywatnym, stowarzyszeniom które przekazały vouchery i dary do licytacji, wolontariuszom, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Bodzentyn, KGW Psarzaneczki, Stowarzyszeniu Wilków Nasz Dom, KGW Celinianki, ZHP z Gminy Bodzentyn, ZKS Champions Academy, Akademia Tańca Magic, Uczestnikom Charytatywnego Turnieju Piłki Halowej wraz z opiekunem wydarzenia Panem Tomkiem Rzadkowskim, Dyrekcji Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bodzentynie, Uczestnikom Morsowania z okazji 32. Finału WOŚP, Ochotniczej Straży Pożarnej Bodzentyn, Przedstawicielom Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Pracownikom Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie odpowiedzianym za realizację całego wydarzenia. Dzięki nim wspólnie udało się osiągnąć wyjątkowy sukces.

To nie tylko rekordowa suma środków, ale także wyraz solidarności i zaangażowania społeczności Bodzentyna. Dzięki hojności mieszkańców oraz determinacji wolontariuszy udało się przekroczyć oczekiwania, co świadczy o głębokim zrozumieniu i wsparciu dla istotnych celów charytatywnych.

Podczas wydarzenia można było także zobaczyć pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie, stoisko Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz skosztować pysznych dań i wypieków przygotowanych przez stoiska kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło także stoiska z popcornem i watą cukrową Drużyny Harcerskiej z Bodzentyna. Kiełbaski z grilla oraz ciepłą kawę i herbatę wydawali pracownicy UMiG oraz Biblioteki Publicznej.

Sukces tegorocznego finału WOŚP w Bodzentynie to nie tylko triumf dobroczynności, ale również dowód na siłę jednoczenia społeczeństwa dla wspólnego dobra.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech