Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

 

We wtorek 19 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Śniadce Drugiej odbył się 1. Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Do konkursu zgłosiło się ponad 30 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach wiekowych.

Szkoła Podstawowa w Śniadce Drugiej po raz pierwszy, ale jak zapewnia dyrekcja — nie po raz ostatni zorganizowała Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zainteresowanie udziałem w Festiwalu było ogromne. Zgłosiły się zarówno przedszkolaki jak i młodzież z ostatnich klas podstawówki. Łącznie do koncertu konkursowego przystąpiło ponad 30 uczestników. W konkursie wzięli udział soliści, duety oraz tercety.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. W pierwsze swoje muzyczne talenty pokazali najmłodsi uczniowie szkoły, czyli przedszkolaki i klasa "zerówki". W kolejnej kategorii występowali uczniowie klas I - III, a w ostatniej zaprezentowała się młodzież klas IV - VIII.

Wszystkiemu przyglądało się jury w składzie przewodnicząca — Dorota Baran, dyrektor szkoły, Marcin Sikorski, dyrektor miejsko-gminnego Centrum Kultury i Turystyki oraz Marcelina Bidzinska — nauczycielka muzyki w szkole w Śniadce. Gościem specjalnym był burmistrz miasta i gminy Bodzentyn pan Dariusz Skiba.

Wysoki poziom wykonania, sposób interpretacji jak również stroje uczestników postawiły jury przed trudnym zadaniem dokonania wyboru zwycięzców poszczególnych kategorii. Dlatego też w dwóch kategoriach jury zdecydowało się na przyznanie kilku pierwszych nagród. W najmłodszej grupie wygrał duet Zuzanna Pożoga oraz Oskar Pożoga. Dzieci zaśpiewały wesołą pastorałkę "Była noc". W kolejnej kategorii jury przyznało dwie równorzędne nagrody — Natalia Klamczyńska z "W drodze do stajenki" oraz Wojciech Górecki z "Była noc". W ostatniej kategorii przyznano trzy pierwsze nagrody — Alicja Tyc w utworze "Gore gwiazda Jezusowi", Iga Ulińska "Jezus malusieńki" oraz tercet Aleksandra Gała, Klaudia Kowalska oraz Weronika Strąk z kolędą "Dzisiaj w Betlejem".

- Bardzo nas cieszy wysoki poziom, jaki zaprezentowali nasi uczniowie. Mieliśmy okazję posłuchać pięknych interpretacji znanych kolęd, ale też kilku mniej znanych pastorałek. Wybór był ciężki, bo każde wykonanie było poprzedzone ciężką pracą, co było widać na scenie - powiedziała przewodnicząca jury Dorota Baran.

- Za każdym razem z chęcią odwiedzam szkolę w Śniadce, bo tutaj zawsze dzieją się pozytywne rzeczy. Teraz piękny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Dzieci swoim śpiewem wprowadziły nas w ten świąteczny czas - Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn.

- Córka poświęciła dużo czas na przygotowania do występu. Po wszystkim powiedziała mi, że bardzo się stresowała, ale zaśpiewała pięknie. Jestem z niej bardzo dumna. W szkole zawsze dużo się dzieje i dzieci bardzo chętnie biorą udział w różnego typu aktywnościach - powiedziała mama małej Zuzi. Sponsorami nagród Festiwalu byli Aneta i Adam Gwardyś z firmy handlowo-usługowej Maga oraz Jakub Matysek i Mateusz Matysek z Imperium Truck Matysek w Bodzentynie.

Szkoła zatrudnia 20 wykwalifikowanych pedagogów, głównie związanych z lokalną społecznością. W szkole uczy się łącznie ponad 80 uczniów z podziałem na oddział przedszkolny, zerówkę i klasy I-VIII.

Przedszkole jest unikatową placówką w okolicy. Opieka nad dziećmi w naszym przedszkolu wnosi nową jakość zdobywania wiedzy.

Oferta przedszkola opiera się nie tylko na realizacji programowej, ale również wykracza poza nią, proponując dzieciom bogatą ofertę zajęć dodatkowych, oraz daje możliwość przygotowania się do biegłego posługiwania się językiem angielskim. Sale przedszkolne są nowoczesne, wyposażone w tablice interaktywne. Ponadto w naszym przedszkolu realizowany jest projekt Unijny w ramach którego nie odpłatnie odbywają się :

- Zajęcia z języka angielskiego, zajęcia z integracji sensorycznej, zajęcia z logopedą, zajęcia eksperymentalne, zajęcia ekologiczne, zajęcia z psychologiem,arteterapia.

Szkoła prowadzi również klasę "zerówki", gdzie dzieci, pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej przygotowują się do swojej pierwszej promocji, mianowicie zastania uczniem klasy pierwszej! Kolejną grupą są uczniowie klas I-VIII. Szkoła prowadzi również "świetlicę", do której z chęcią uczęszczają dzieci z klas I-VIII. Świetlica oferuje gry i zabawy, jak również pomoc nauczyciela (specjalnie stworzony etat), który pomaga dzieciom. Integracja sensoryczna. W Szkole Podstawowej w Śniadce prowadzone są zajęcia terapii integracji sensorycznej. Powstała specjalnie do tego przystosowana sala, ze specjalistycznym sprzętem takim jak: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie, a także materiały i pomoce do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej i smakowej. Z terapii integracji sensorycznej korzystają dzieci z przedszkola i uczniowie klas I -VIII.

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech