Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 30 listopada 2023 roku upłynął termin składania wniosków do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2024. Do Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie wpłynęły dwa projekty, które do końca grudnia br. przejdą weryfikację formalno – prawną.  Autorzy złożonych projektów zgłosili zadania, które są niezwykle istotne dla mieszańców naszego miasta.

Przypominamy, iż w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 do dyspozycji będzie kwota 140 635,30 zł. Projekty, które przejdą pozytywną weryfikację będą poddane głosowaniu w styczniu 2024r.

Poniżej prezentujemy zgłoszone projekty:

1. ,,Tężnia solankowa – Bodzentyńska dawka zdrowia!”

Projekt zakłada budowę tężni solankowej, która tworzy zdrowy mikroklimat, z którego będą mogli korzystać seniorzy, osoby chore, a także ci mieszkańcy, którzy profilaktycznie chcą przeciwdziałać schorzeniom układu oddechowego, chorobom układu krążenia, alergii, zapaleniu zatok, stanom depresyjnym, czy ogólnemu wyczerpaniu organizmu, Oddychanie przez około godzinę powietrzem wytworzonym wokół tężni solankowej, odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem. Ponadto w ramach projektu wymienione zostaną ławki na Rynku Górnym oraz zakupione donice na kwiaty, a także stworzona strefa relaksu.

 - Autorzy: Zagórska Dagmara, Julitta Fabiańczuk 

Koszt projektu  140 635,30 zł

 

2. „W orkiestrach dętych jest siła! Doposażenie Orkiestry Dętej w Bodzentynie”

Młodzieżowa Orkiestra Dęta powstała w 1875 r. Swoją obecnością uświetnia wszystkie lokalne uroczystości. Uczestniczy w przeglądach konkursach, reprezentując Nasze Miasto i Gminę na terenie całego kraju. Z uwagi na fakt, iż instrumenty są przestarzałe i uszkodzone, niezbędny jest zakup nowych. Umundurowanie również wymaga uzupełnienia w celu jego ujednolicenia.

 - Autorzy: Dominik Dudek, Aleksandra Stefańczyk

Koszt projektu 140 635,00 zł

 

plakatBO2024

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech