Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

,,Szkoła jest stróżem przeszłości, piastunem teraźniejszości i siewcą przyszłości"

Henryk Sienkiewicz

 

Każdy jubileusz skłania do zadumy i refleksji nad mijającym czasem. Dnia17 czerwca 2023 r. odbyła się uroczystość Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej w Woli Szczygiełkowej. Była to wspaniała okazja, aby w uroczystej atmosferze spotkać wielu nauczycieli, pracowników szkoły oraz absolwentów. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą, której przewodniczyli: Bp Stanisław Szerokoradiuk, ks. Krzysztof Witwicki (z Ukrainy), ks. Marian Jakubowski - proboszcz parafii Dębno oraz księża absolwenci z naszej szkoły: ks. Jan Tusień, ks. Krzysztof Sochacki i ks. Zbigniew Rapcia. Swoją obecnością zaszczycili nas również zacni goście: Pani Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Pan Stefan Bąk - starosta kielecki, Pani dr Katarzyna Waligórska - wizytator KO w Kielcach, Pan Dariusz Skiba - Burmistrz MiG Bodzentyn, Pan Andrzej Jarosiński - wiceburmistrz MiG Bodzentyn, Radni Rady MiG Bodzentyn wraz z przewodniczącą Panią Teresą Bzymek. W uroczystości wzięli również udział Radni Powiatowi: Pan Józef Szczepańczyk, Pan Wojciech Kózka, Pani Agata Sałata, a także Pani prof. Urszula Oettingen i Pan dr Tomasz Domański (absolwent SP w Woli Szczygiełkowej), dyrektor Banku w Bodzentynie Pan Grzegorz Czyżewski.


Nie zapomniano również o byłych dyrektorach, nauczycielach, pracownikach, absolwentach naszej szkoły, którzy odeszli już do wieczności. Ich pamięć uczczono minutą ciszy. Na uroczystości obecni byli emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły, dyrektorzy ze szkół MiG Bodzentyn, byli nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci, mieszkańcy Woli Szczygiełkowej, sponsorzy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji. Z uwagą wysłuchano przemówienia dyrektor szkoły, Pani Grażyny Miernik. Jubileusz uświetnił występ artystyczny, który rozpoczął się polonezem oraz programem pt. ,,Przeszłość zachowana w pamięci, jest częścią naszej teraźniejszości” w wykonaniu uczniów SP w Woli Szczygiełkowej pod kierunkiem nauczycieli: Pani Agaty Bzymek, Pani Jolanty Pióro i Pani Marleny Gałek. Z zachwytem można było oglądać pokazy taneczne przygotowane pod kierunkiem Pani Oliwii i Pani Magdaleny Adamiec - Teatr Muzyczny FEERIA. Uroczystość prowadzili Pani Agata Bzymek i Pan Piotr Kita (nauczyciele szkoły).
W kolejnej części głos zabrała Pani Bożena Wyglądacz, były dyrektor S.P. w Woli Szczygiełkowej, która przedstawiła karty historii minionego stulecia szkoły oraz ludzi, którzy ją tworzyli.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się galeria zdjęć – szczególnie starych fotografii i wystawa okolicznościowa, które z pewnością pozwoliły przenieść się myślami w minione czasy i przywołały miłe wspomnienia.
Na pamiątkę jubileuszu można było wpisywać się do księgi pamiątkowej, przygotowanej specjalnie na tę okazję.
Dzieci taże mogły skorzystać z atrakcji. Czekały na nie dmuchaniec-zjezdżalnia, poczęstunek i słodkości.

Nierozłącznym elementem uroczystości był niezwykły tort w kształcie tablicy, na którym widniał napis: "Lekcja, Temat: „100 – lecie Szkoły Podstawowej w Woli Szczygiełkowej”.
Na wszystkich czekał również poczęstunek, a czas wspólnego świętowania umilał zespół „Siema” oraz Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa z zespołem „Wolanie spod Łysicy”.

Wzruszającym elementem uroczystości jubileuszowej były podziękowania i życzenia, które niejednokrotnie wywołały łezkę w oku.
Dziękujemy Pani dyr. Grażynie Miernik, byłym dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkoły za bezgraniczne oddanie dzieciom i ogrom pracy w celu funkcjonowania szkoły.
Dziękujemy Burmistrzom Miasta i Gminy w Bodzentynie, Panu Dariuszowi Skibie i Panu Andrzejowi Jarosińskiemu, Radzie Miasta i Gminy w Bodzentynie z Panią przewodniczącą Tersą Bzymek, radnej naszej miejscowości- Pani Bogusławie Jankowicz oraz Pani sołtys, Bożenie Wyglądacz.
Dziękujemy dyrektorowi Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury – Panu Marcinowi Sikorskiemu.
Dziękujemy Pani wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, Pani dr Katarzynie Waligórskiej, za wszelką pomoc oraz wspomaganie w realizacji procesu dydaktyczno – wychowawczego naszej placówki.
Dziękujemy Przedstawicielom Centrum Obsługi Oświaty w Bodzentynie.
Dziękujemy Pani Barbarze Lipnickiej – Przedstawicielowi Rejonowego Oddziału PCK w Skarżysku – Kamiennej.
Dziękujemy Przedstawicielom Zarządu i Rady Powiatu w Kielcach: Panu Staroście Stefanowi Bąk, Radnym Powiatowym Panu Wojciechowi Kózka, Panu Józefowi Szczepańczyk, Pani Agacie Sałata.
Dziękujemy Pani Minister Annie Krupka, za obecność i miłe słowo skierowane do naszej społeczności.
Dziękujemy Biskupowi Stanisławowi Szerokoradiukowi i wszystkim księżom za ofiarę Mszy Świętej.
Dziękujemy Radzie Rodziców, wszystkim Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie, nieocenioną pomoc oraz współpracę, która jest kluczem do wspólnego sukcesu. Za to, że zawsze możemy na nich liczyć oraz za wsparcie podczas organizacji uroczystości jubileuszowej.
Dziękujemy naszym emerytom,byłym dyrektorom naszej szkoły - Panu dyr. Stanisławowi Staszkowskiemu, Pani dyr. Marcie Kita, Pani dyr. Bożenie Wyglądacz, Pani dyr. Marcie Koniarskiej, dyrektorom szkół z gminy Bodzentyn, nauczycielom, którzy tworzyli historię naszej szkoły – za obecność i wspólne świętowanie.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agaty Góźdź - pracownika szkoły- za profesjonalną i wszechstronną pomoc przy organizacji jubileuszu.
Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili tę ważną dla nas uroczystość.

Dziękujemy sponsorom, za każdy gest hojności, za każdą życzliwie wyciągniętą dłoń:

 • Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie
 • Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Bodzentynie
 • ROCICE I NAUCZYCIELE
 • PANI AGATA SAŁATA WRAZ Z KGW „ CZERWONE SZPILKI” Z SOSNÓWKI
 • PANI JOANNA PAWELEC SÓŁDZIELNIA SOCJALNA AGAWA ZE STARACHOWIC
 • STOWARZYSZENIE ROZWOJU MIEJSCOWOŚCI WOLA SZCZYGIEŁKOWA
 • PANI SOŁTYS BOŻENA WYGLĄDACZ
 • PANI RADNA BOGUSŁAWA JANKOWICZ
 • IWONA PEPAŚ
 • BANK SPÓŁDZIELCZY W KIELCACH ODDZIAŁ W BODZENTYNIE
 • FIRMA HANDLOWO – USŁUGOWA MAGA , ANETA I ADAM GWARDYŚ
 • FIRMA OBROLEX - HENRYK ZWADA
 • MILENA WÓJCIK – SKLEP SPOŻYWCZO – PRZEMYSŁOWY W DĘBNIE
 • PIEKARNIA „ ZŁOTY KŁOS” W RUDKACH
 • INTB Sp. Z o.o. BODZENTYN
 • Tortowe Hobby – Aneta Armuła

I to jest piękne, że pomimo upływu lat, odmiennych poglądów, trudnych sytuacji, z którymi przyszło się niejednokrotnie zmierzyć, potrafimy się zjednoczyć i wspólnie dbać o to, aby nieustannie biło SERCE Woli Szczygiełkowej, którym niewątpliwie jest SZKOŁA.

 

Szkoła Podstawowa w Woli Szczygiełkowej

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech