Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniach 5 i 11 marca 2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie odbyło się bezpłatne seminarium skierowane do lokalnych przedsiębiorstw, które wprowadzają produkty w opakowaniach według ustawy z dn. 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.

Podczas spotkania uczestnicy zostali zapoznani z obszerną tematyką opakowań i ich kategoriami, a także ze sprawozdawczością dotyczącą odpadów, opakowań, baterii i akumulatorów, olejów i opon.

Przedsiębiorcy zaznajomili się też z ciążącymi na nich obowiązkami wynikającymi z produkcji opakowań oraz z obowiązkami wynikającymi z wprowadzania na rynek np. sprzętów elektrycznych, baterii, akumulatorów, itp.

Oprócz tego, dzięki przeprowadzonemu szkoleniu obecni na seminarium mogli dowiedzieć się czym jest pomoc de minimis, z jakich obowiązków i w jakim stopniu zwalnia ona z nich przedsiębiorcę. Seminarzyści dowiedzieli się również w jaki sposób skorzystać z rzeczonej pomocy- jaki wniosek z jakimi dokumentami i gdzie należy przedłożyć.

Seminarium przeprowadził przedstawiciel firmy BDO-EcoExpert.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech