Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Dnia 10 października w SP. w Woli Szczygiełkowej odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów i pasowania na uczniów. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz MiG Bodzentyn Pan Dariusz Skiba, dyrektor MGCKiT w Bodzentynie Pan M. Sikorski, radna Rady Miasta B. Jankowicz, emerytowani dyrektorzy: dyr. M. Kita i dyr. S. Staszkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani I. Pepaś, ks. Proboszcz M. Jakubowski oraz rodzice i nauczyciele.

 W przygotowanym programie artystycznym, dzieci prezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. Z powagą ślubowali, po czym zostali pasowani na uczniów tradycyjnym drewnianym ołówkiem. W niezwykle podniosłej atmosferze ks. Proboszcz pobłogosławił pierwszoklasistów. Mali artyści otrzymali dyplomy, życzenia, upominki oraz zostali nagrodzeni gromki brawami. Po programie wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców, a następnie na zabawę przy muzyce.

            To szczególne wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i wszystkich, którzy uczestniczyli w tej uroczystości.       

Wych. Agata Bzymek

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech