Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Obecnie w trzech szkołach w Gminie Bodzentyn trwają prace remontowe. Jeszcze w czerwcu i na początku lipca Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podpisał umowę z wykonawcami na wykonanie modernizacji bloków sportowych w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym, Gimnazjum i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie.

W ramach prac we wzdolskiej szkole oraz bodzentyńskim gimnazjum wymienione zostaną baterie w umywalkach i natryskach oraz drzwi w pomieszczeniach technicznych i szatniach. Dodatkowo w bloku sportowym będzie kładziona nowa wykładzina PCV. Natomiast we wszystkich trzech szkołach, zarówno korytarze w blokach sportowych jak i same sale gimnastyczne, zostaną odnowione i odświeżone malowaniem ściany i sufity. Co najważniejsze, z parkietów na salach gimnastycznych najpierw zostanie zdarta wierzchnia, zniszczona warstwa drewna, następnie będzie szlifowana i polerowana, aż w końcu pokryta zostanie lakierem i namalowane zostaną linie boisk.

Bloki sportowe w tych szkołach wymagały już gruntowego remontu. Co prawda sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie oddana została do użytku w 2008 i jest najmłodsza w stosunku do dwóch pozostałych, to niestety była najbardziej zniszczona przez organizowanie co większych gminnych uroczystości. Do tej pory - od kilkunastu lat - nie remontowano bloków sportowych w szkołach.

- Prace remontowe odbywają się w ramach projektu, którego celem jest podniesienie jakości kształcenia na obszarze Gminy poprzez modernizację i rozwój istniejącej infrastruktury edukacyjnej. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu oprócz remontu bloków sportowych, zaopatrzyliśmy już szkoły w meble, nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne w szczególności przeznaczone do pracowni matematycznych, przyrodniczych i komputerowych – uzupełnia Dariusz Skiba, burmistrz miasta i gminy Bodzentyn.

W pomocach naukowych znalazły się takie przedmioty jak: monitory interaktywne, komputery, drukarki, meble, tablice multimedialne, interaktywne podłogi, laboratoria przyrodnicze i nauk ścisłych, przewodniki, mapy i wiele, wiele innych. Wartość tych przedmiotów to ponad 400 000 złotych. Natomiast całość realizowanego projektu wynosi prawie 800 000 złotych. Otrzymane przez gminę dofinasowanie  to 75% wartości całego projektu, który jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 7: „Sprawne usługi publiczne” Działania 7.3: „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech